Știri

Joi, 2 DEC 2021

Mobilități de studiu în cadrul programului Erasmus+ Partner Countries (axa KA107)

Joi, 25 NOV 2021

Concursul National Studentesc de Matematica, Traian Lalescu 2021,

Echipa Facultatii de Stiinte Detalii

Vineri, 26 NOV 2021

TEMATICĂ ȘI BIBLIOGRAFIE: - SESIUNEA DIN IULIE 2022 - ANI TERMINALI

Joi, 25 NOV 2021

Anunț important cu privire la cazarea în Căminele Universității “Lucian Blaga” din Sibiu

In atenția studenților care doresc să ocupe un loc în Căminele Universității “Lucian Blaga” din Sibiu. Studenții care doresc să ocupe unul din locurile libere, existente în căminele ULBS, sunt rugați să completeze cererea de cazare (în perioada 25.11.2021 – 01.12.2021, ora 23:59) Detalii

luni, 15 NOV 2021

Orar, Modul 2, Semestrul 1, an univ. 2021-2022, de la Facultatea de Stiințe, ULBS

Vă rugăm să verificați platforma, deoarece pot apărea mici modificări la orar Detalii

Luni, 1 NOV 2021

Vaccinare si testare gratuita la ULBS

CONSILIUL FACULTĂŢII DE ŞTIINŢE 2020-2024

DECANAT :


DECAN
Conf. univ. dr. Florin SOFONEA

E-mail: florin.sofonea@ulbsibiu.ro

PRODECAN
Lect. univ. dr. Iulian STOIAN

E-mail: iulian.stoian@ulbsibiu.ro




DEPARTAMENTUL DE MATEMATICĂ ȘI INFORMATICĂ :


Prof. univ.dr. Ana Maria Acu

E-mail: anamaria.acu@ulbsibiu.ro

Prof. univ. dr. Nicolae Secelean

E-mail: nicolae.secelean@ulbsibiu.ro

Prof. univ. dr. Dana Simian

E-mail: dana.simian@ulbsibiu.ro

Conf. univ. dr. Adrian Branga

E-mail: adrian.branga@ulbsibiu.ro

Lect. univ. dr. Mircea Neamţu

E-mail: mircea.neamtu@ulbsibiu.ro

Lect. univ. dr. Daniel Hunyadi

E-mail: daniel.hunyadi@ulbsibiu.ro




DEPARTAMENTUL ȘTIINȚE ALE MEDIULUI, FIZICĂ, EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI SPORT :


Lect. univ. dr. Voichița Gheoca

E-mail: voichita.gheoca@ulbsibiu.ro

Prof. univ. dr. Dan Chicea

E-mail: dan.chicea@ulbsibiu.ro

Conf. univ. dr. Angela Maria Bănăduc

E-mail: angela.banaduc@ulbsibiu.ro

Lect. univ.dr. Ioan Teodor Hăşmăşan

E-mail: ioan.hasmasan@ulbsibiu.ro

Lect. univ.dr. Olimpiu Savu

E-mail: olimpiu.savu@ulbsibiu.ro




REPREZENTANȚII STUDENȚILOR :


- INFO, an III
- MI, an III
- BIO, an III
- EPM, an III
Dragota Teodora - EFSS, an II